Караница поради фустан: Амал Клуни го налути Том Форд

Појавувањето на Амал Клуни на црвениот тепих на МЕТ балот во креација на британскиот дизајнер Роберт Квин беше едно од најкреативните на вечерта. Сепак, изгледа и покрај сите позитивни коментари има некој кој воопшто не се среќен со нејзиниот избор за вечерта, а тоа е тимот на дизајнерот Том Форд.

Тие се лути бидејќи сопругата на Џорџ Клуни само неколку часа пред настанот решила да ја замени креацијата на Форд со онаа на Квин.

За волја на вистината, Амал го носеше и фустанот од Форд, но не на МЕТ галата туку на забавата по неа.Со тоа само додаде масло на оганот бидејќи тимот имал во план да ја даде креацијата на друга ѕвезда од А листата. Амал два пати не го испочитува договорот и со тоа го навлече бесот на дизајнерот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Добиле Црногорците хумани-
тарна помош.И како обично
бива,меѓу другото имало и
непотребни работи како
лажичиња за сладолед.Се
чуделе што е тоа,кога на едниот
му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1849.- Во Виена умре Јохан Штраус-постариот,...
1940.- Во Норвешка на власт дојде квислиншката...
1943.- Во Тирана умре Нико Нестор, еден од...
1946.- Во Скопје е основано Работничко...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби