Војвотката од Кембриџ во улогата на „строга“ мајка

Кејт Мидлтон можеби ја носи титулата на војвотка од Кембриџ, живее во палата и секојдневно се справува со милион нешта како сопруга на принцот Вилијам, но кога се во прашање нејзините деца, таа е како и секоја друга мајка.

Малку строга, но сепак весела и пред сè посветена, Мидлтон не ретко јавно покажува дека принцот Џорџ и принцезата Шарлот мора да се однесуваат како што треба или мама ќе мора да стапи на сцена.Понекогаш на малиот Џорџ не му е сеедно што мора да се појави пред фотографите, па тука е Кејт да му покаже дека сè ќе биде како што треба.

 

Шарлот сака да биде сè по нејзино. Но, кога се на јавен настан, војвотката не штеди на зборови за да и покаже дека е потребно да се смири.

 

Венчавката на Пипа беше одлична прилика да ја видиме строгата фаца на Кејт, која справувајќи се со сите деца околу неа, мораше и помалку да викне за да ги стави во ред.


Дружењето со другите деца не значи дека палавкото Џорџ може да прави што сака. Тука војвотката стапува во акција, додека Вилијам и ја дава неопходната поддршка


Патувањата со авион не им се баш омилени на принцот и принцезата. Не ретко, се случува и двајцата да даваат отпор и да се помалку лути, но мама повторно е тука за да ги научи на некои правила.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби