Безгрижни и среќни: Кејт и децата уживаа во попладневното дружење

Војвотката од Кембриџ и нејзините деца, принцот Џорџ и принцезата Шарлот безгрижно се забавуваа додека принцот Вилијам беше дел од еден хуманитарен поло натпревар. Додека најмалиот член на семејството, Луис Артур, остана дома со дадилката, одлично расположената Кејт целосно го искористи моментот за да се забавува со Џорџ и Шарлот.

Војвотката, која се породи во април, се смееше на акробациите на малата принцеза, го смируваше помалку вознемирениот Џорџ и весело трчаше по тревата. Иако ги забележи папараците, Мидлтон не дозволи нивната инвазија на приватноста да и го уништи денот поминат со децата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто плавуша не може да положи возачки испит?
- Секогаш кога инструкторот ќе рече паркирај, таа рипа на задно седиште.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
986.- Во Ихтиманскиот премин (Тројанова Врата),...
1593.- Турскиот султан Мурат Втори и објави...
1873.- Во Ново Село, штипско, е роден Славејко...
1902.- Во Прилеп е роден Методија Андонов-Ченто,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби