Меган Маркл и кралицата Елизабета на првиот заеднички јавен настан

Кралицата Елизабета II и војвотката од Сасекс, Меган Маркл, денес го имаа своето прво јавно појавување по ноќта помината на кралскиот воз.

Поранешната американска актерка ја доби привилегијата да патува со кралицата, што за многумина е јасен знак дека е мошне добро прифатена од кралското семејство. За оваа пригода, сопругата на принцот Хари повторно избра креација од Живанши, но овој пат со покриени рамена.

Судејќи по фотографиите двете дами уживаат во заедничкото дружење, а Меган полека, но сигурно и станува миленичка на кралицата. Како за споредба, Кејт Мидлтон имаше слично дружење со Елизабета дури 10 месеци по венчавката со принцот Вилијам. На Маркл и појде од рака да ја маѓепса кралицата само за еден.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ВАЖНО: Ве информираме дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби