Питер Фонда му се извини на Трамп поради навредлива објава на Твитер

Американскиот актер Питер Фонда (78) му се извини на семејството Трамп поради навредлива објава на Твитер во која рече дека 12-годишниот Барон Трамп, син на Меланија и Доналд Трамп, „треба да се стави во кафез со педофили".Двojниoт потенцијален oскаровец, инаку брат на Џејн Фонда и син на холивудската легенда Хенри Фонда, во соопштението наведува дека тоа го сторил оти бил вознемирен поради одвојувањето на деца од родителите на границата меѓу САД и Мексико.

- Објавив нешто многу непримерено и вулгарно за претседателот и неговото семејство, како одговор на разорувачката слика која ја видов на телевизија. Како и многу други Американци, трогнат сум и потиштен од ситуацијата со децата кои се одвојуваат од своите семејства на границата, но отидов предалеку. Тоа беше погрешно и не требаше да го сторам. Веднаш зажалив и искрено им се извинувам на Трампови за каква било непријатност која моите зборови можеле да ја предизвикаат, вели Фонда во соопштението.Најмалку 2.000 деца имигранти се оттргнати од своите родители кои нелегално ја минуваат границата, откако во април американските власти почнаа да применуваат нов, построг начин на борба против нелегалната имиграција.

Трамп, меѓутоа, вчера потпиша извршна уредба со која на имигрантските семејства им се овозможува да останат заедно дури чекаат на исходот од имиграциската постапка.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Директорот на гробиштата го прашува чуварот:
- Добро бе, зошто се толку уморни гробарите денеска?
- Му умрела на некој човек таштата, па три пати ја вадеа на бис.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози, освен на осојничавите места каде коловозите се влажни. Виадукт Трејд известува дека денес (20.02.2019) ќе се...
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби