Совршен момент: Принцот Луис во прегратките на Кејт Мидлтон

Помина точно една недела откако принцот Луис ја имаше својата крштевка. Кесингтонската палата сега ги објави првите официјални фотографии од церемонијата, на кои можеме да го видиме кралското семејство во полн сјај.Принцот е фотографиран во прегратката на Кејт Мидлтон од страна на фотографот Мет Холиоук, кој совршено го долови интимниот момент помеѓу војвотката и нејзиниот син.

Палата објави уште три фотографии, еден семеен портрет на Кејт и Вилијам заедно со нивните деца, фотографија со принцот Хари, Меган, принцот Чарлс и Камила, и една групна фотографија на која можеме да ги видиме и сестрата и родителите на Кејт.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби