Џорџ Мајкл 5 пати се обидел да изврши самоубиство

Иако официјалните податоци говорат дека британскиот поп пејач Џорџ Мајкл починал од природна смрт, неговото момче Фади Фаваз открива дека тој самиот си го одземал животот.Џорџ Мајкл почина во својот дом на 54-годишна возраст, на 25-ти декември 2016 година. Британската полиција веднаш соопшти дека немало никакви сомнителни околности за неговата смрт, а во март 2017 година беше соопштено дека славниот пејач починал поради проблеми со срцето и масна дегенерација на црниот дроб.

- Уморен сум од луѓето кои ме прашуваат што се случи тој Божик. Па, да ви кажам... Џорџ почина на роденденот на својата мајка... Освен тоа, тој претходно петпати се обиде да се убие. Мислам дека тоа е важно да се знае, вели Фади во допис до медиумите.

Мајката на пејачот, Лесли Харисон е родена на 24 декември 1938, а починала од рак во 1997 година. Фади е тој што утрото на 25 декември минатата година го пронајде Мајкл мртов во својот кревет.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој штрк изел жаба.
Штркот летал а жабата више му била до гзот.
Отаму жабата го прашала штркот на која височина летаат.Тој и одоворил дека летаат на 5000 м а жабата му рекла...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на поезијата
- Ден на пролетта
1556.- Кентерберијскиот надбискуп Томас Кренмер...
1685.- Во Ајзенах е роден Јохан Себастијан Бах,...
1804.- Стапи на сила Наполеоновиот кодекс,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби