Пит не платил алиментација ама и позајмил на Џоли 9 милиони долари

Напаѓањата помеѓу Анџелина Џоли и Бред Пит и понатаму не стивнуваат. Откако адвокатскиот тим на Џоли го обвини Бред дека не плаќа алиментација, се огласи и страната на Пит според која тој и дал заем на Анџелина 8 милиони долари за да ја купи куќата во која што живее, а воедно и платил сметки во вредност од 1. 3 милиони долари.

Неговите адвокати тврдат дека постапките на Џоли се со цел да ги манипулира медиумите во своја корист и да го претстави Бред во лошо светло и како лош родител.

Страната на Анџелина, пак потенцира дека има значајна разлика помеѓу заем и алиментација.-Од Бред беше побарано да асистира во купувањето на нов дом за Анџелина и децата, но наместо тоа тој и даде пари на заем. Таа ќе ги испочитува обврските околу тој заем. Но, заем не е надоместок за деца и да се рече дека е така, е неточно и погрешно. Анџелина бара од Бред да плати 50 проценти од трошоците за децата. Тој не го направи тоа, истакнува адвокатот на Џоли.

Во последните 18 месеци, актерката е онаа која се грижи за сите трошоци на децата и поради тоа сака Бред да ги исполни своите должности околу алиментацијата. Инаку нејзиното богатство е проценето на 150 милиони долари, додека она на нејзиниот поранешен сопруг е проценето на 250 милион.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби