Анџелина го обвини Бред дека не плаќа доволно алиментација

Две години по нивната разделба, Бред Пит и Анџелина Џоли повторно се во војна.

Само неколку дена откако TMZ ја објави веста дека еден од адвокатите на Џоли сака да се повлече од судскиот процес, правниот тим на актерката го обвини Бред дека не плаќа доволно алиментација.-Досега Пит нема платено значаен надомест за издржување на децата откако парот е разделен, изјави адвокатот на Џоли, Саманта Блеј ДеЏин. Според страната на Анџелина, Пит во последните 18 месеци не исплатил онолку колку што е предвидено со нивниот договор и затоа актерката сака судот да го натера Бред да ја исполни својата обврска.

Иако актерот сè уште нема дадено коментар на ова, инсајдерски извори тврдат дека ѕвездата ги има исполнето сите обврски и дека она што го тврди Анџелина не е точно.

Војната помеѓу поранешните сопружници започна кога Џоли го обвини Бред дека бил физички насилен кон едно од нивните деца.

Откако истрагата покажа дека не направил ништо лошо, неговиот тим ја обвини Џоли дека ја загрозила приватноста на децата во обид да го спречи Пит да добие заедничко старателство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Напис на маица:
- Учете од грешките на вашите родители - користете контрацепција.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби