Поранешната спајсица на рехабилитација поради зависност од секс и алкохол

Поранешната членка на групата Spice Girls, Мел Би самоиницијативно реши следниот месец да оди на рехабилитација со цел да се справи со зависноста од секс и алкохол.- Последните шест месеци беа мошне тешки за мене. Работев со писател на мојата книга „ Brutally Honest “ и беше неверојатно трауматско одново да се преживее емотивно насилната врска како и да се соочам со толку многу големи прашања во мојот живот. Понекогаш е мошне тешко да се справам со сите емоции кои ги имам, вели пејачката.

Таа потенцира дека нејзиниот проблем не е со сексот и алкохолот, туку со сето она што се крие под тоа.-Целосно сум свесна дека сум дојдена до кризна точка. Никој не ме познава подобро од што самата се познавам себе си, но се справувам со тоа, додава Мел Би.

Пејачката зад себе остави мошне тешка година. Пред финализирањето на разводот со Стивен Белафонте, таа побара привремена забрана за приближување поради физичко и сексуално насилство, кое тврдеше дека започнало непосредно откако стапиле во брак во 2007-ма.Тој пак ги негираше сите обвинувања и јавно бараше да се смират.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е тоа автокефална жена?
- Тоа е жена која си ги прави кејфовите во кола.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на дијабетесот
565.- Умре византискиот цар Јустинијан I ...
1263.- Умре Александар Невски, новгородски кнез,...
1533.- Шпанските освојувачи под командата на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби