ФОТО: 54 со и без шминка

Супер моделот Ел Мекферсон (54) неодамна изјави дека е мошне среќна со своите години.

Манекенката, која пет пати ја красеше насловната страна на Sports Illustrated, реши да им покаже на своите обожаватели како изгледа нејзиното лице одблизу, кога на него нема никаква шминка.

Многумина беа поприлично изненадени бидејќи Ел изгледа мошне различно од она што сме навикнати да го гледаме на црвениот тепих.-Уживам во тоа што имам 54. Сè уште сум тука, ќе наполнам 55 и сум многу благодарна. Силна сум, добро сум, имам два прекрасни сина и научив многу попатно, навистина сум благодарна поради тоа што сум среќна и здрава како што сум, вели таа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Спортски пилот на аеро митинг прави лупинзи, и одеднаш забележува дека му се запалил десниот мотор.Веднаш се јавува во контролната кула:
- Десниот мотор се запали,што да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
1760.- Роден е Клод Анри Сен Симон, француски...
1797.- Во италијанското село Кампоформио...
1803.- Роден е унгарскиот политичар Ференц Дак,...
1849.- Во Париз умре Фредерик Франсоа Шопен,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби