Гласините се точни: Меган и Хари очекуваат принова на пролет

Чудниот избор на облека на Меган Маркл за време на венчавката на принцезата Јуџин, ги подгреа гласините дека војвотката можеби е бремена.И навистина е! Кесингтон палатата денеска и официјални потврди дека парот треба да го добие своето прво дете на пролет.

-Нивното кралско височество ја цени целата поддршка што ја доби од луѓето ширум светот од венчавката во мај и се мошне среќни што може да ги споделат убавите вести со јавноста, стои во соопштението.Веста за бременоста на Маркл доаѓа по нејзиното пристигнување во Сиднеј каде што заедно со принцот Хари ја започнаа својата прва голема интернационална посета од нивната венчавка во мај. 

Според извори блиски на палатата, парот му ја соопштил среќната вест на семејството за време на венчавката на Јуџин.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби