Бремената војвотка блесна во сино за време на посетата на Фиџи

Меган Маркл повеќе нема причина да ја крие својата бременост во предимензионирани облеки и со мудро поставени детали. Идната мама конечно облече нешто потесно и тоа за време на посетата на Фиџи.Војвотката од Сасекс и нејзиниот сопруг, принцот Хари беа дел од гламурозната вечера приредена во нивна чест во Grand Pacific хотелот

За оваа пригода Маркл блесна во едноставен син фустан со наметка од дизајнерката Даниела Кармутс. Инстинктивно и заштитнички постојано ги држеше рацете на стомачето и заедно со принцот уживаше во приемот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби