Џесика Алба била жртва на киднапирање кога имала 15 години

Една од најсексапилните холивудски актерки последниве две децении, Џесика Алба била жртва на киднапирање и била пронајдена во багажник кога имала 15 години.Имено, ѕвездата од филмовите „Град на гревот“, „Фантастичната четворка“ и „Во синилото“, во 1996. ја снимала серијата „Флипер“, па одеднаш почнала да добива чудни телефонски повици. Кусо потоа, едноставно исчезнала и 14 часа никој не знаел каде е. Подоцна е пронајдена врзана во багажник, со превез на очи и селотејп на устата.

Кога била дете, таа имала здравствени проблеми, а страдала и од опсесивно-компулсивно нарушување. Била осамена и се чувствувала отфрлена од црквата кон која нејзиното семејство припаѓало.

– Поостарите мажи ме прекоруваа, а пасторот ми велеше дека тоа е затоа што се облекувам провокативно. Тоа беше лага, но се чувствував виновно и се срамев од своето тело, изјави таа во едно неодамнешно интервју.

Поради своите социјални проблеми, ѝ се појавиле и проблеми со исхраната.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби