ФОТО: Меган Маркл војвотка со етикета

Меган Маркл имаше помалку непријатна ситуација за време слетувањето во Тонга . Војвотката облече прекрасен црвен фустан, но нејзините стилисти заборавија еден мошне важен детаљ- етикетата!Уште позачудувачки е и тоа што ниту бремената Меган не забележа дека нешто необично и виси од долниот дел од фустанот во вредност од 345 фунти.

И додека сè уште останува мистерија како се случи еден ваков пропуст, на социјалните мрежи веќе кружат гласини дека дел од облеката на Маркл е само за едно носење, па потоа ќе се врати кај дизајнерите и модните куќи од каде што е земена.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби