Ноќ на вештерките: Хајди Клум како Фиона убедливо најдобра

Ноќта на вештерките ја разбуди креативноста на познатите. Кај некого повеќе, кај некого помалку. Во секој случај имавме можност да видиме низа на интересни костими и комбинации.

Кралицата на трансформациите, Хајди Клум, и оваа година не потфрли во изборот на својата маска. Германскиот супермодел, на своите обожаватели на Инстаграм, чекор по чекор, им го покажа целиот процес на трансформација на нејзиното лице во она на Фиона. Хајди сподели и дел од подготовката на нејзиното момче во ликот на Шрек. Сосема очекувано, маските изгледаа совршено, па таа повторно ја имаше најдобрата маска за Ноќта на вештерките.Сестрите Кардашијан се претворија во Ангелите на Victoria’s Secret. Тоа се разбира значеше многу голи облини, минимална долна облека и препознатливи крилја.

Емили Ратајковски овој пат шармираше како Ракел Велч, додека поранешната членка на Spice Girls, Мел Би реши да ја провоцира Викторија Бекам, со која во последно време не се во најдобри односи поради тоа што Викторија не сака да оди на турнеја со бендот.

 

 

Бела Хадид и The Weeknd
Ријана
Кејт Мос
Криси Тајген и Џон ЛеџендПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби