Елба најсекси маж за 2018-та: Мама ќе биде горда!

Идриз Елба е прогласен за најсекси маж на годината од страна на People магазинот. Актерот за кој се шпекулираше дека ќе биде новиот Бонд, ја коментираше веста за неговата нова титула во шоуто на Џими Фалон.Елба се вклучи во живо од Лондон, каде што во моментот снима нов филм.

-Му благодарам на People магазинот што ме прогласи за најсекси маж на светот. Почестен сум! Мајка ми ќе биде навистина горда.

Британецот беше во конкуренција за титулата со Мајкл. Б. Џордан, Џејсон Момоа и Крис Прат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби