Збогување со солзи: Последна ревија за Лима како дел од Victoria's Secret

Бразилскиот супермодел, Адријана Лима, ја имаше својата последна модна ревија за Victoria's Secret по 18 години заедничко дружење.

Видно возбудена, 37 годишната манекенка не можеше да ги задржи солзите додека чекореше по пистата.Веста за пензионирањето на Адријана за прв пат одекна во вторникот, откако нејзината колешка Џорџија Фовлер случајно ја откри информацијата, по што Лима ги потврди гласините на нејзиниот Instagram профил.

-Драга Викторија, фала ти што ми го покажа светот, што ми ги сподели тајните и најважно од сè што не ми даде само крила, туку ме научи да летам. Цела љубов кон најдобрите фанови на светот. Ве сака, Адриана.

Лима за прв пат зачекори на модното шоу на Victoria's Secret во 2000-та и беше еден од најпознатите Ангели на брендот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби