Принцот Чарлс го прославува 70-от роденден

Британскиот прв престолонаследник, принцот Чарлс денеска го прославува 70. роденден, но не се очекува тој да се приклучи на какви било јавни прослави по тој повод, јави ДПА.Неговата мајка, кралицата Елизабета Втора веќе му отстапи дел од своите должности. Првиот јавен настан на кој тој ќе се појави, е веќе во сабота, на свеченоста по повод 100-годишнината од крајот на Првата светска војна.

Во врска со неговите јавно искажани политички ставови во минатото, тој вели дека тие биле „непартиски политички“ заложби.– Доколку мора да ја наследам кралицата, ако некој мисли дека ќе продолжам да се однесувам така, тоа нема да се случи, оти се работи за две сосем поинакви ситуации, изјави принцот Чарлс.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби