Дијана и пред венчавката со Чарлс знаела дека тој е во врска со Камила

Дијана во 1981 година, неколку дена пред венчавката со принцот Чарлс, дознала дека тој е во тајна врска со Камила, но и покрај тоа, застанала пред олтарот.Вечерта пред венчавката, идните сопружници ја минале одвоени, а тој ѝ испратил емотивна порака. Содржината на пораката ја открива кралскиот биограф Пени Џуниор.

– Многу сум горд на тебе, и кога ќе дојдеш утре пред олтарот, ќе бидам таму за тебе. Само погледни ги в очи и убиj ги со поглед, вели принцот Чарлс во пораката.

За жал, нивниот брак не траеше долго, а љубовта на принцот со Камила трае и денес.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто втори февруари го викаат педерски празник? Зашто на хрватски се вика "Други - другога ..."
Се шета лисицата низ шумата, мртва - гладна, кога од една грмушка слуша...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Кенија
1642. - Холандскиот морепловец Абел Тасман го...
1821.- Во Руан е роден Гистав Флобер, француски...
1922. - Во Бенешов, кај Прага, е роден Франтишек...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби