Сите очи вперени во гламурозната војвотка и нејзиното стомаче

Британските модни награди кои се одржаа во Лондон оваа година имаа специјално изненадување. Во улогата на презентер и посебен гостин на вечерта, се најде војвотката од Сасекс, Меган Маркл, која блесна во полн сјај во гламурозниот црн фустан на едно рамо од Живанши.Војвотката ја додели престижната награда за дизајнер на годината, која и припадна на дизајнерката Клер Вајт Келер (48) од Живанши. Брендот е еден од омилените на Маркл, а доказ за тоа е нејзината венчаница која беше со потписот од позната модна куќа.

Сепак и покрај прекрасниот изглед, многумина на социјалните мрежи и забележаа на бремената Маркл дека става преголем акцент на своето трудничко стомаче. Заштитнички настроената војвотка постојано ги држеше рацете на овој дел од своето тело, што некои го протолкуваа како преголема потреба за внимание.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Остарела некоја жена, па децата една вечер ја однеле во старачки дом, за подобро да се грижат за неа. Утрото, две сестри ја станале старата, ја избањале, ја облекле, ја најале и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби