Дупките на Џулија Робертс сè подобри со годините

Да, добро прочитавте...ДУПКИ! Сепак, не по наша вина.

Кој работи, тој греши, но она што му се случи на еден весник од Њујорк, за кратко време премина од техничка грешка, во вирален пост.Никој не забележал дека во насловот на текстот за Џулија Робертс зборот roles во превод улоги, по грешка е напишан како holes односно дупки. Па така, она што требаше да звучи како „Џулија Робертс смета дека животот и нејзините улоги стануваат сè подобри со годините“ стана „Џулија Робертс смета дека животот и нејзините дупки стануваат сè подобри со годините“.

Весникот ја увиде грешката, па веќе во следното издание објави извинување на ненамерниот пропуст.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Остарела некоја жена, па децата една вечер ја однеле во старачки дом, за подобро да се грижат за неа. Утрото, две сестри ја станале старата, ја избањале, ја облекле, ја најале и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини...
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби