ФОТО: Гламурозната Маркл со накитот од принцезата Дајана

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, повторно го сврте вниманието кон себе, овој пат во гламурозен темно блескав фустан од колекцијата на Roland Mouret во вредност од 3400 фунти.Сепак, нејзиниот холивудски изглед не беше единственото нешто кое му падна во очи на британскиот печат. Бремената војвотка ја носеше и нараквицата која своевремено и припаѓаше на покојната принцеза Дајана.

Принцот Хари и неговата сопруга беа почестени гости на хуманитарниот настап на „Cirque du Soleil“ во Ројал Алберт Хол.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби