Раперот Крис Браун уапсен поради сомнение за силување

Раперот Крис Браун е уапсен во Париз по сомневање дека извршил силување. Полицијата го привела Браун (29) откако 24-годишна жена го обвинила дека ја силувал во неговата хотелска соба во Les Champs-Elysees вечерта помеѓу 15-ти и 16-ти јануари.Девојката, чиј идентитет сè уште е непознат, го запознала раперот во Le Crystal клубот што се наоѓа во близина на хотелот. Според нејзината изјава таа и неколку пријателки биле поканети од раперот и уште двајца други мажи, во неговата соба. Но, набрзо потоа таа останала сама со Браун.

За сега е познато дека освен раперот, биле приведени и споменатите мажи. Тие не дале отпор при апсењето и во моментот се со своите адвокати.

Браун најдобро и е познат на јавноста по инцидентот со Ријана, кога во 2009-та додека беа во врска, брутално ја претепа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
9.- Роден е римскиот цар Тит Флави Веспазијан,...
1095.- На црковен собир во Клермон папата Урбан...
1626.- Папата Урбан III ја освети црквата „Свети...
1697.- Роден е англискиот сликар Вилијам Хогарт,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби