ФОТО: Сите очи вперени во градите на Ким

Бујните гради на Ким Кардашијан одвај останаа на место во впечатливиот Версаче фустан, кој реалити ѕвездата го носеше на amfAR галата што се одржа во Њујорк.

Ким и нејзината постара сестра Кортни, носеа слични креации од познатиот моден бренд. Додека Корни се определи за малку позатворено деколте, Ким се погрижи нејзиното да биде центарот на вечерта околу кој ќе гравитираат сите фоторепортери.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби