Ози Озборн хоспитализиран поради грип

Хеви метал легендата Ози Озборн е во болница, поради компликации од вирус од грип.Неколку дена претходно, рокерот ги одложи закажаните концерти во Велика Британија и во Европа, при што на официјалната страница, им се извини на обожавателите и наведе дека последниве месеци страда од неколку болести.

Но, во објавата вети заедничка турнеја со хеви метал групата Џудас Прист во текот на годината.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оглас: Продавам фарма со кокошки. Малку настинати.
Шифра: Могилчанец
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
18 февруари 2013 (МИА)
1405.- Во текот на инвазијата која ја предводеше...
1455.- Умре италијанскиот сликар Фра Анџелико,...
1516.- Родена е англиската кралица Мери Прва...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби