По Кејт и бремената Меган блесна во бело

Само неколку дена откако ја видовме гламурозната Кејт Мидлтон на црвениот тепих во прекрасен бел фустан од Александар МекКвин и бремената Меган Маркл блесна во истата боја.За разлика од Кејт, Меган избра бел ролка- фустан од Келвин Клајн и бел капут од колекцијата на Аманда Веjкли. Ова е прво појавување на Маркл во јавноста по објавувањето на писмото кое што таа му го напиша на својот татко Томас Маркл, во кое му вели дека и го скршил срцето со скандалот кој што и го приреди.Војвотката, која треба да се породи во април, во последниот период е на мета на таблоидите кои постојано се обидуваат да ја отсликаат во негативно светло.

Холивудскиот актер, Џорџ Клуни, застана во нејзина одбрана велејќи дека мошне го фрустрира тоа што медиумите вршат хајка врз Маркл исто како што правеа и со покојната принцеза Дајана. Сепак, судејќи по изгледот на Меган и нејзината безгрижна насмевка, изгледа дека добро се справува со целиот притисок.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд известува дека на ден 19.08.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален...
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби