Легендарниот Карл Лагерфелд почина по кратко боледување

Познатиот германски моден дизајнер и креативен директор на Шанел, Карл Лагерфелд почина денеска на 85 годишна возраст. Смртта доаѓа по кратко од боледување од рак на панкреасот.

Шпекулациите за влошеното здравје на Лагерфелд се појавија во јануари кога дизајнерот отсуствуваше од ревијата на Шанел во Париз поради тоа што се чувствувал уморно.Карл важеше за вистински бог во светот на модата, кој низ годините имаше можност да соработува со едни од најзвучните имиња од шоубизнисот.

-Јас сум еден вид моден нимфоман, кој никогаш не добива оргазам, изјави тој во 1984 година, запрашан како се чувствува по модните ревии.Ќе остане запаметен по својот остар јазик и директните коментари кои им ги упатуваше на познатите, а воедно и како дизајнер кој триесет години се грижеше за Шанел брендот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби