Гага ја раскина веридбата - фановите шпекулираат дека причината е Бредли Купер

Поп-ѕвездата Лејди Гага ја прекина врската со својот вереник Кристијан Карино, изјави нејзин претставник за списанието „Космополитен“.

Ова е прекин на втора посериозна врска на Лејди Гага, последниве три години и се случува на неколку дена пред доделувањето на Оскарите, каде што пејачката е номинирана за најдобра женска улога за филмот „Ѕвездата е родена“.Свеченоста ќе се одржи во недела, а предвидено е таа да ја изведе песната „Shallow”, која инаку е тема од филмот.

Лејди Гага и Кристијан Карино се верија минатиот октомври, а заедно беа од почетокот на 2017-та година, кусо откако Лејди Гага раскина со актерот Тајлер Кини.

Лејди Гага и Карино, кој е и нејзин агент, изгледаа дека се во добри односи на доделувањето на наградите Златен глобус во јануари.Но, будното око на обожавателите забележа дека на свеченоста по повод доделување на Греми наградите пред 10 дена, пејачката не го носеше големиот веренички прстен.

Многумина шпекулираат дека причината за разделбата е актерот Бредли Купер со кој пејачката глумеше во „Ѕвездата е родена“. Иако Бредли е во брак со Ирина Шајк, хемијата која што ја има со Гага е и повеќе од очигледна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби