ФОТО: Кендал Џенер разголена по примерот на постарите сестри

Кендал Џенер можеби е ќерка на Брус Џенер, но во исто време е и дел од семејството Кардашијан, па голотијата и доаѓа сосема природно.По примерот на постарите сестри кои постојано се разголуваат каде и да се појават и Кендал сè почесто го прави истото. За разлика од нив, она што го гледаме на неа е сосема природно.

Манекенката беше една од највпечатливо облечените ѕвезди на Vanity fair забавата што се одржа непосредно по завршувањето на Оскарите, каде носеше уникатно парче од пролетната колекција на Рами Кади.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби