Уште една тажна вест: Почина Дилан од Beverly Hills 90210

По веста за самоубиството на пејачот на Продиџи, Кит Флинт, во светот на познатите денес уште една смрт.

Актерот Лук Пери, познат по улогата на Дилан во култната серија Beverly Hills 90210, денес почина на 52 –годишна возраст.Ѕвездата на серијата пред неколку дена беше итно пренесена во болница откако доживеа тежок мозочен удар во својот дом. Истиот ден Fox ја објави информација дека ќе ја „оживее“ серијата со нејзината оригинална постава на актери.

-На семејството многу му значи поддршката и зборовите на утеха кои луѓето од сиот свет ги испратија за Лук. Ги замолуваат обожавателите да ја почитуваат приватноста во овие тешки мигови на голема тага. Во овој момент семејството нема да објавува никакви други детали, изјави неговиот претставник за јавност.

Пери почина во болница опкружен со своето најблиско семејство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Бил Ладен распишал конкурс за терорист кој ќе се удри со авион во Ајфеловата кула. Во последниот круг на тестирање останале Талибанец, Ирец и Србин.
Бил Ладен го прашува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд исвестува дека на ден 19.08.2019 ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат, наплатна станица Тетово, патен правец Гостивар...
Верски календар
На денешен ден
1854.- Умре Вилхелм Шелинг, германски филозоф,...
1960.- Прогласена е независноста на Сенегал...
1961.- На границата на источен и западен Берлин...
1968.- Советскиот Сојуз и другите земји на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби