Најстарата ќерка на Мет Дејмон оздраве од коронавирусот

Најстарата ќерка на Мет Дејмон, Алексија оздраве од коронавирусот, соопшти американскиот актер, кој со сопругата и двете помали ќерки е заглавен во самоизолација во Далки, Ирска.Инаку, Алексија е во карантин во Њујорк, каде што студира.

-Таа имаше коронавирус уште од почетокот, заедно со своите цимери. Едвај чекам сите да се вратиме во Лос Анџелес и да бидеме заедно. Сите сме во ред, но за тештата и за мајка ми ова беше страшен период. Сите сме во изолација, го почитуваме физичкото растојание и редовно ги миеме рацете, напиша Дејмон.

Тој додаде дека „се надева дека на крај ќе излезе и нешто добро“ од сѐ ова.

-За среќа, стапката на смртност не е толку голема како што можеше да биде, вели тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби