Принцот Хари и Меган размислуваат за второ дете

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, размислуваат за второ дете. Тоа го тврди извор близок до британското кралско семејство, објави „Дејли експрес“.-Тие сакаат уште едно дете. Меган рече дека ќе има две деца, сведочи неименуваниот пријател. И пријателот на покојната принцеза Дајана, Пол Барл го потврди тоа во една прилика.

На 6 мај 2019 година, на принцот Хари и Меган Маркл им се роди синот Арчи Харисон Маунтбатон-Виндзор. Тој тогаш го зазеде седмото место за наследување на британскиот престол по неговиот дедо – принц Чарлс, принцот Вилијм и неговите деца – принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луј, и по принцот Хари.

На 1 април, принц Хари и Меган Маркл се откажаа од своите должности како членови на британското кралско семејство и се преселија, прво во Канада, па во Лос Анџелес, САД.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби