ФОТО: Кои се најубавите жени во секси бикини?

Холивуд ни има дадено неколку од најдобрите филмски моменти за паметење. Секако, меѓу нив ќе ги вметнеме и незаборавните бикини, како и актерките кои ги носат овие секси парчиња облека.

Овие две мали „крпчиња“ имаат разубавено илјадници филмови, а ние се потрудивме да одбереме 20-тина кои оставиле длабока трага во историјата.

Погледнете кои се најубавите девојки во бикини во Холивуд и притоа искористете ја можноста и гласајте.

Jessica Alba – Into the Blue (2005)Jessica Simpson – Dukes of Hazzard (2005)

Kelly Brook – Piranha 3D (2010)

Halle Barry – Die Another Day (2002)

Ludivine Sagnier - Swimming Pool (2003)

Nicolette Sheridan - The Sure Thing (1985)

Brigitte Bardot – And God Created Woman (1956)

Eva Mendes - 2 Fast 2 Furious (2003)

Ursula Andress – Dr No (1962)

Angelina Jolie – Tomb Raider: Cradle of Life (2003)

Raquel Welch – Fathom (1967)

Riley Steele – Piranha 3D (2010)Marilyn Monroe - Something's Got To Give (1962)

Jessica Biel – Stealth (2005)

Salma Hayek – From Dusk Till Dawn (1996)

Denise Richards – Wild Things (1998)

Brooklyn Decker – Just Go With It (2011)Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Дожд

16°C
Битола
Дожд
14°C
Охрид
Лесен дожд
16°C
Скопје
Виц на денот

Направил некоја беља синот, а мајка му го кара и му збори како не чини да прави лоши работи. Детево во себе си мисли:
- Е да бе, ќе ја слушам надуенава.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
СОСТОЈБА: Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по влажни коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Продукциската куќа “CHIC FILMS” и МАНУФАКТУРА ПРОДУКЦИЈА известуваат дека снимањето на...
Верски календар
маченик Калистрат и 49-те негови другари. Овој Калистрат беше од старата Картагина, што се наоѓала на африканскиот брег во денешен Тунис. Роден е во христијанско семејство и...
На денешен ден
1684.- Роден е францускиот сликар Жан Антоан...
1813.- Роден е италијанскиот композитор Ѓузепе...
1837.- Умре францускиот економист Шарл Фурие,...
1861.- Роден е норвешкиот поларен истражувач,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби