Филмски сет: Мислела дека пуши лажна марихуана ама...

Дрогата и филмската индустрија одат рака под рака. Но, некогаш нештата може да излезат од контрола. Тоа и се случи на актерката  Кристен Данст, која на сетот за новиот филм Woodshock, случајно испушила вистинска марихуана, по што и се слошило.

- Веднаш по снимањето на сцената, заминав да се одморам во собата и сфатив дека не се чувствувам добро. Бев свесна дека започнувам да го губам разумот и дека нешто не е во ред со мене. И реков на режисерката дека не се чувствувам баш најдобро и дека мислам дека треба да одам во болница. Кога продуцентите проверија дали е се во ред и што всушност сум испушила, се вратија и ми рекоа дека испушив големо количество марихуана, раскажа Кристен

Сепак, исповедта на Кристен не е толку шокантна, бидејќи ова не е прв пат кога во филмовите некој консумира дрога додека е на сет. Но, она што е интересно во овој случај кај Кристен е што таа не знаела дека навистина ќе пуши марихуана туку мислела дека ќе биде лажна дрогата од некои тревки.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оди Мујо низ Сахара со пешкир на грб и сретнува бедуин и го прашува: уште колку има до морето?
Бедуинот му одговара: па околу 3000км.
Мујо: еј многу далеку, но плажава ви е...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...