Young Sheldon - серијата што не треба да се пропуши оваа есен

Оваа есен нема ништо подобро од тоа да го испиеме чајот со добар филм или серија.Young Sheldon е нова американска серија која ја имаше својата премиера кон крајот на септември. Премиерата на првата епизода ја гледаа повеќе од 17 милиони гледачи.

Иако филмските критичари се двоумат околу тоа дали серијата ќе ја достигне предвидената гледаност и популарност, како првата епизода, сепак препорачуваат да и се даде шанса.

Во главните улоги ќе ги видите: Ијан Артмитиџ, Зои Пери, Ленс Барбер, Монтана Џорџан,Риг Реворд и Џим Парсонс.

Погледнете го трајлерот:Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...