Саманта го возвраќа ударот: Никогаш не бевме пријателки!

Снимањето на третиот дел од Сексот и градот дигна голема прашина откако Сара Џесика Паркер директно ја обвини Ким Катрал дека нејзиното однесување е причината поради која нема да има ново продолжение.

Во определен миг дури и сугерираше дека ликот на Саманта е непотребен и слободно може да „умре“, па без проблем да се сними трет дел.

Катрал, која деновиве се појави во емисијата на Пирс Морган, откри дека во суштина девојките кои на филмското платно се најдобри пријателки, во приватниот живот немаат ништо заедничко.

-Никогаш не сме биле пријателки. Бевме колеги и на некој начин тоа е здрав однос затоа што имаш јасна линија помеѓу твојот професионален и приватен живот. Тие имаат деца, додека јас сум 10 години постара. Откако заврши серијата го поминувам своето време надвор од Њујорк, па затоа не се гледам со нив. Нашиот заеднички интерес беше серијата, сега серијата заврши, вели Ким.

Актерката додаде дека е разочарана од нејзините колешки кои не можат ни да ја прашаат како е.

-Уште нешто што е многу разочарувачко е фактот што никој не го крева телефонот да се потруди да праша како си, објаснува таа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.