„Wonder“ доказ дека различностите нè прават посебни личности

„Wonder“ е новиот драма филм кој ќе излезе во кината ширум светот на 17-ти ноември оваа година.

Базиран на една од најпродаваните книги според New York Times, Wonder ни прикажува приказна која ќе ни го стопли срцето.Момче со деформитет на лицето е главниот јунак преку кој ќе научиме дека различностите се оние кои што нè прават да бидеме посебни во овој свет.

Иако, главниот јунак наидува на големи пречки како што се неприфаќањето од своја и од страна на неговите соученици со помош на неговата мајка успева да се прифати каков што е.

Во главните улоги ќе ги гледаме: Џулија Робертс, Џејкоб Тремблеј, Овен Вилсон, Кристал Лоу и многу други.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...