Романтични комедии кои мора да ги погледнете

Сите посакуваме да веруваме во среќен крај на приказната, па дури и тоа да е изведено на филмското платно. Љубовта е нешто кое не одржува во живот и не тера да се бориме за истата.

Погледнете неколку романтични филмови кои ви гарантираме дека ќе ги изгледате во еден здив:

PermissionШто кога сексот не е добар, а се останато во врската функционира? Двојка од Бруклин се обидува да го подобри својот сексуален живот преку спиење со други луѓе, но дали ќе успеат да ги задржат чувствата кои ги имаат еден за друг или нивните патишта ќе се разделат, останува да дознаете.

OverboardНесреќна работничка е отпуштена од нејзиниот суров газда, но во меѓувреме тој доживува несреќен случај, а како резултат на тоа има амнезија.
Таа смислува начин како да му врати за она што го претрпела за време на работењето и го зема од болницата претставувајќи му се дека е негова жена.

La Boda de ValentinaВо животот на Валентина сè е совршено, нема место за хаос. Запросена од својот сакан, таа со полн дух, задоволно го живее својот живот. Но, доаѓа момент кога нејзиниот вереник сака да се запознае со нејзиното семејство кое е полно со скандали. Освен семејството тој ќе биде принуден да се запознае и со нејзиниот поранешен дечко.
Борбата за љубовта на Валентина и ривалството започнуваат.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...