BBC ја повлекува серијата со најмногу експлицитни сцени

Историската драма „Версај“, која го прикажува животот на Кралот на Сонцето, Луј Четиринаесетти, и која важи за една од најконтроверзните серии на BBC, ќе престане да се емитува по завршувањето на третата сезона.

Серијата само во втората сезона имаше повеќе од десет сцени непрепорачливи за лица помлади од 18 години. Тоа значеше и пад на гледаноста, па француската кабловска телевизија Канал Плус одлучи да ја тргне од својата програма.

Станува збор за проект со буџет од околу 21 милион фунти, но експлицитните сцени, кои публиката првично ги прифати, сепак ги одврати повеќето гледачи, кои сега често ја оценуваат серијата како дегутантна.

Гледаноста, наводно, поради истите причини, се намалила и во Франција. Инаку, спорните сцени во серијата сега можат да се пронајдат на многу порнографски страници.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој програмер седи во кафич и се удвара на некоја девојка...
- Сакаш да те частам кафе ?
-Не фала !
- Сакаш да те частам сок?
-Не фала !
-Сакаш да те частам вотка ?
-Не...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Денес, на 19.03.2019 година од 13:00 до 15:00 часот, регионалниот пат Старо Нагоричане -...
Верски календар
На денешен ден
1519.- Роден е францускиот крал Анри Втори, татко...
1563.- Со мировен договор во Амбоаза заврши...
1628.- Англичаните во Америка ја основаа...
1629.- Роден е рускиот цар Алексеј Михајлович...