Питер Џексон размислува за серијал „Господар на прстените“

Новозеландскиот режисер Питер Џексон добил понуда од Амазон да сними серијал за „Господарот на прстените“.Режисерот кој во шест продолженија ги донесе хероите на Толкин на големиот екран, сепак имал и друга понуда, од продуцентските куќи Ворнер Брос и ДЦ филм, за таинствен проект кој се уште се крие од јавноста.

Џексон моментно работи како продуцент на акциската авантура „Смртоносни машини“ и на се уште неименуван документарец за Втората светска војна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто девојките не можат да најдат маж кој е нежен, чуствителен и внимателен?
- Таквите веќе имаат дечко.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...