TВ серијата „Розен“ продолжува под ново име „Конерови“

Светски популарната TВ серија „Розен“, во која главната улога ја играше Розен Бар, продолжува под ново име - „Конерови“, соопшти Еј-би-си.Во новите сезони, повторно ќе глумат актерите од оригиналната постава: Џон Гудмен, Сара Гилберт, Лори Меткалф. Леси Горансон и Мајкл Фишмен.

Розен Бар беше отпуштена поради расистичка објава на Твитер. Премиерата на првите епизоди од „Конерови“, е закажана за наесен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто горилата имаат големи ноздрви?
- Зашто имаат дебели прсти.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Од денес, 15 ноември, стапува на сила законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на временската состојба. Оваа обврска ќе трае до 15...
Верски календар
На денешен ден
42.п.н.е.- Роден е римскиот цар Тибериј, посинок...
1095. - На црковниот собир Клермон, во Франција,...
1272.- Умре англискиот крал Хенри III, кој стапи...
1797.- Умре прускиот крал Фридрих Вилхелм II кој...