Disney го објави првиот трејлер за филмската верзија на Aladdin

Disney го објави првиот тизер трејлер од филмската верзија на Aladdin, анимираниот хит од 1992-ра кој заработи повеќе од 500 милиони долари низ светот.Во новиот Аладин, чија што премиера се очекува на 24-ти мај следната година, ќе можеме да ги видиме Мена Масоунд како Аладин, Наоми Скот како Јасмин, Вил Смит како духот од ламбата и Марван Кензари како лошиот Џафар.

Анимираната верзија на Аладин беше првиот филм што стигнал до заработувачката од половина милијарда долари. Каков ќе биде успехот на филмот допрва останува да видиме.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Средношколецот Жарко се жали на татко му:
- Професорката по историја стварно ме малтретира.
- Слушај синко, ако пазиш како се облекуваш, внимаваш на час и учиш редовно дома,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од вторник - 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, надоградба на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на храната
1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, кој...
1553.- Умре Лука Кранах, германски сликар и...
1649.- Умре Исак ван Остаде, холандски сликар....