По рехабилитацијата, Бен Афлек во улога на алкохоличар

Бен Афлек пред неколку недели излезе од клиниката за одвикнување од алкохол и сега се подготвува за својот следен филм „Torrance“, каде ја глуми главната улога, а слободното време го користи за прошетка со неговите миленичиња и за да се види со децата.Пред да „го допре дното“ со својата зависност, тој беше поврзуван со продуцентката Линдзи Шукус и Плејбој зајачицата Шона Сексто. По еден инцидент со Шона, неговата состојба се влошила, па тој морал в болница. Моментно нема девојка.

– Поради својата зависност од алкохол, завршив на рехабилитација, а со тоа се борев подолго време. Таа моја борба не прекинува тука. Сакам да уживам во животот и да бидам најдобар татко на светот, изјави актерот во една прилика.

Во новиот филм, Афлек е во улога кошаркар кој се оддал на алкохол, па поради тоа и се развел. Приказната потсетува на случајот со неговата доскорешна сопруга Џенифер Гарнер, со која се разведе минатиот месец.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му дошла на Трпе таштата на гости, па Трпе ја прашува:
- Бабо, колку време планираш да останеш?
- Па додека не ви досадам.
- Ауу, зошто толку кратко???

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на книгата и авторското...
1564.- Во Стратфорд е роден Вилијам Шекспир,...
1616.- Во Мадрид умре Мигуел де Сервантес,...
1792.- Создадена е француската химна "Марселеза"...