Откажан новиот филм на Саша Барон Коен

Новиот филм со контроверзниот британски комичар Саша Барон Коен, под работен наслов „Судењето на чикашките седуммина“ е откажан, неофицијално – поради недостиг на финансии.Проектот беше во претпродукција, а премиерата беше закажана за наредната 2019 година.

Приказната е за судењето на седуммина учесници во антивоените протести при Националната конвенција на американската Демократска партија во Чикаго во 1968 година.

Филмаџиите на интернет коментираат дека можеби буџетот и не е вистинската причина за откажувањето, туку контроверзната тема.

Освен Коен (попознат како Борат и Али Џи), за улога во филмот беше ангажиран и оскаровецот Еди Редмејн.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува жена во аптека и прашува:
- Дали имате екстра-големи кондоми?
- Да, имаме. Сакате ли да купите?
- Не, благодарам. Ќе ви пречи ли ако седам покрај вратата и чекам некој...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...