„Оскарите“ без водител првпат по 30 години

Најсвечената холивудска ноќ, доделувањето на „Оскарите“, ќе се одржи за нешто повеќе од еден месец и по 30 години тоа најверојатно ќе биде без водител. Оној кому таа улога му беше доверена, комичарот Кевин Харт мораше да се повлече поради навредливи објави на социјални мрежи, а замена за него не е пронајдена.

Настанот е закажан за 24 февруари, а номинациите ќе бидат објавени денеска. Иако организаторите сѐ уште официјално не потврдиле, извори од забавната индустрија говорат дека Американската академија на филмски уметности и наука го подготвува 91. доделување на „Оскарите“ без водител.

Последен пат тоа се случи 1989 година, а овој пат тоа, се чини, ќе биде едно од најзасрамувачките во историјата, бидејќи секоја година паѓа и квалитетот и гледаноста на шоуто. Некои пак, мислат дека неуспехот во пронаоѓањето водител, всушност е добра вест.

– Тоа е скриен благослов, ќе каже Тим Граy, уредник во „Варајети“.

– Луѓето веќе со години говорат дека форматот на доделувањето е непроменет од 1953-та, па му треба нешто ново и мислам дека вечер без водител е добра идеја, додава тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...