Први фотографии од Terminator: Dark Fate

Арнолд Шварценегер и Линда Хамилтон повторно се рамо до рамо во новото продолжение на Terminator: Dark Fate. Шестиот филм од познатата франшиза ги следи случувањата по 1991-ва потполно игнорирајќи ги  филмовите кои во меѓувреме беа снимени, и е под режисерската палка на Тим Милер.

За прв пат по Terminator 2: Judgment Day, Џејмс Камерон се појавува како продуцент, а воедно соработува и на приказната за новото продолжение.

Иако сценариото за Dark Fate се држи во тајност, судејќи по првите фотографии кои ги објави Paramount, Т-800 е пред пензија, додека Сара Конор изгледа подготвена за борба како никогаш до сега.

Филмот треба да се појави во кино салите ширум светот на 1-ви ноември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...