Бред Пит и Томи Ли Џонс во научната фантастика „Ad Astra“

Ad Astra e новиот научно фантастичен филм во режија на Џејмс Греј, во кој на едно место ќе можеме да ги видиме Бред Пит, Томи Ли Џонс, Лив Тајлер и Доналд Сатерленд.


Дваесет години по заминувањето на неговиот татко (Џонс) на мисија во еден правец кон Нептун, Рој Мекбрајд (Пит) треба да открие што се случило со него, а воедно да го спаси светот од катастрофа.

Премиерата на филмот е закажана за септември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На час по биологија. Ајде деца кој ќе ми каже некое убаво цвеќе.
- Љубичица!
- Браво, многу убаво.
- Нарцис, учителке..
- Браво, многу убаво.
Малиот Трпе.
- Оргазам...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Виадукт Трејд известува дека на ден 19.08.2019 ќе се започне со изведување на градежни активности за поставување на електрично осветлување на крстосница Катланово на магистрален...
Верски календар
На денешен ден
1846.- САД го анектираа Ново Мексико.
1862.- Во Сен Жермен-ан Леи е роден Клод Дебиси,...
1883.- Во Париз умре Иван Сергеевич Тургенев,...
1911.- Прочуеното дело на Леонардо да Винчи,...