Премиера на 3-та сезона на „Хрониките на Тајмс сквер“

Третата и последна сезона на HBO серијата „Хрониките на Тајмс сквер“ (The Deuce), со Џејмс Франко и Меги Гиленхол во главните улоги, ќе има премиера на 10. септември во 20:00 часот на HBO, а истиот ден првата епизода ќе биде достапна и на HBO GO. Нови епизоди ќе се емитуваат секој вторник во 20 часот, а истиот ден ќе бидат достапни и во понудата на HBO GO.Оваа драмска серија ги истражува легализацијата и подемот на порно индустријата во 70-тите и 80-тите години во Њујорк, односно почетоците на она што ќе стане американска секс-индустрија вредна милијарди долари.

Третата сезона започнува седум години по завршување на претходната и ги води гледачите во 1985 година кога ВХС касетите стануваат главен медиум за дистрибуција на порнографски содржини, а Тајмс сквер е полн со сомнителни видео клубови и криминал. Следејќи го животот на бармени, проститутки, макроа, полицајци, мафијаши, порно актерки и продуценти, финалната сезона во 8 епизоди ќе ја приведе серијата до возбудлив и драматичен крај.

Креатори на „Хрониките на Тајмс сквер“ се Џорџ Пелеканос и Дејвид Сајмон, познати по HBO сериите „Нарко-мрежа“ и „Треме“, a истовремено се и извршни продуценти заедно со Нина К. Нобл и Џејмс Франко. Во главните улоги ги гледаме Џејмс Франко, кој ги игра браќата близнаци Винсент и Френки Мартино и Меги Гиленхол која го игра ликот на Кенди, режисерка на порно филмови. Во останатите улоги настапуваат: Маргарита Левјева, Емили Мид, Лоренс Гилијард Јуниор, Лук Кирби, Крис Бауер, Крис Кој, Мајкл Рисполи, Дејвид Крумхолц, Даниел Соли и други.

Сценариото за третата сезона го напишаа Дејвид Сајмон, Џорџ Пелеканос, Карл Капоторто, Вил Ралстон, Крис Јакаитис и Стефани Делука. Режисери на епизодите се Алекс Хол, Сузана Вајт, Тања Хамилтон, Роксен Досон и Џејмс Франко.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....