ВО ДРУШТВО СО ВРВНИ МАНЕКЕНКИ

Тијана како Лејди Гага до убедлива победа на TLZP

Нашата Тијана Дапчевиќ, е победничка во втората епизода на познато ТВ шоу „Tvoje Lice Zvuci Poznato“.

По минатонеделниот настап кога го имитираше Здравко Чолиќ, Тијана овој пат се најде во улогата на Лејди Гага.

Дапчевиќ даде сè од себе вокално за да ја долови американската ѕвезда, па токму затоа се закити со првото место. Чекот од 1000 евра кој и припадна на Тијана ќе биде дониран во Центарот за лица со посебни потреби во Скопје.

За време на настапот на нашата пејачка на сцената продефилираа неколку српски манекенки, сите во долна облека, небаре станува збор за вистинска модна ревија.

Како изгледаше сето тоа погледнете во прилог.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мажот и го подметнува весникот под нос на жената:
-Прочитај ја оваа статија за рибите, мила.
-Зошто?
-Од нив би можела да научиш како се молчи.
-Прво ти од нив научи како се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1527.- Во Фиренца умре Николо Макијавели,...
1933.- Во Архангелское, кај Москва, умре Клара...
1936.- По повод организираниот штрајк на...
1963.- САД и Советскиот Сојуз постигнаа спогодба...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби